FAQ

 

Czy huśtawki przeznaczone są wyłącznie do użytku w domu?

Nasze huśtawki są przeznaczone głównie do użytku domowego, ale można z nich korzystać na zewnątrz, z zachowaniem pewnych zasad. Huśtawka powinna znajdować się w miejscu zadaszonym, chroniącym przed silnym napromieniowaniem słonecznym i opadami atmosferycznymi. W przypadku korzystania w otwartej przestrzeni, huśtawkę należy traktować jak np. poduszki na meblach ogrodowych i chronić ją przed wpływem niekorzystnych czynników. Nasze huśtawki są wykonywane z drewna i narażenie ich na opady, zbyt duże skoki temperatur czy zbytnie nasłonecznienie, mogą spowodować pękanie czy rozwarstwianie drewna, a tapicerowane siedzisko może ulec zniszczeniu. Dlatego w przypadku montażu huśtawki na zewnątrz, ważna jest dbałość o prawidłowe korzystanie.

 

Czym się różnią huśtawki Royal guziq i Royal glam?

Oba modele posiadają ozdobne wiązania na linach, ochronne tkaninowe getry, chwosty pod siedziskiem i mają tapicerowane siedzisko, pikowane guzikami (guziki nie są klejone ani przyszywane, tylko pikowane zgodnie ze sztuką tapicerską jak meble). Różnica polega na ty, że w Royal glam, guzików jest dużo więcej i uzyskuje się przez to zupełnie inny efekt wizualny. 

 

Czym różnią się pikowania Qlassic, Qaro, Guziq, Glam?

Huśtawki różnią się rodzajem pikowania.

QLASSIC - są pikowane klasycznie, dratwą tapicerską.

QARO - są pikowane dratwą tapicerską z dodatkowym ułożeniem tkaniny we wzór tworzący karo

GUZIQ - są pikowanie jak qaro i dodatkowo mają guziki. Jest to pikowanie Chesterfield.

GLAM - są pikowane guzikami, gęściej niż w modelu guziq

 

Czy huśtawki są przeznaczone tylko dla dzieci?

Nie. Nasze huśtawki deskowe doskonale wpisują się w wystrój każdego wnętrza i te o większych wymiarach (60×25 cm i 70x30 cm) są również przeznaczone dla dorosłych. Huśtawki z oparciem i 3w1 w początkowych etapach, są przeznaczone wyłącznie dla dzieci, ale po usunięciu zabezpieczeń, z huśtawki może korzystać osoba dorosła.

 

Do ilu kilogramów są przeznaczone huśtawki?

Przy prawidłowym zamontowaniu haków, na których ma wisieć huśtawka drewniana, jej wytrzymałość to 100 kg. Kołysko-huśtawka ma wytrzymałość do 25 kg. 

 

Czy huśtawki można wieszać w inny sposób, niż w betonowym suficie?

Montaż zawiesi do huśtawki jest zalecany w płaszczyznach stropowych takich jak beton zbrojony czy drewniane belki konstrukcyjne. Nie wyklucza się jednak innych sposobów montażu. Kołysko huśtawki i huśtawki w rozmiarze XS, można montować np. w futrynach drzwiowych, na hakach lub specjalnie przeznaczonych do tego celu drążkach rozporowych. Montaż w sufitach tzw. podwieszanych jest również możliwy, jednak jest on bardziej skomplikowany i w takim przypadku, zalecamy zaciągnięcia porady u specjalisty budowlanego. 

 

Czy można zamówić produkty o innych wymiarach niż są dostępne w sklepie?

Tak. Jesteśmy producentem wszystkich produktów i wszystkie wykonujemy na konkretne zamówienie. W związku z tym możemy stworzyć produkt w innych wymiarach, specjalnie dla Ciebie. W tym celu, skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów i przygotowania wyceny.

 

Czy realizowane są wysyłki zagraniczne?

Tak. W celu ustalenia kosztów przesyłki, prosimy o kontakt na biuro@qactus.pl 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl